Åbningstider Mandag - Torsdag 10 -16 og Fredag 10 - 15
Nordlux Siege 1-kit Led Hvid Lampe
Siege er en række indbygningsspots, der kan monteres direkte ind i isoleringen uden brug af værktøj. Perfekt til badeværelset eller andre fugtige områder, da produktet har en høj IP-bedømmelse (IP65). Der er mulighed for parallel forbindelse med op til 15 indbygningsspots.
| Nummer | 2110370101 |
| Modelnavn | Siege |
| Spænding (Volt) | 230 |
| Klasse | Klasse 2 (Dobbelt isoleret) |
| Fatningstype | LED MODUL |
| Lyskilde | Inkl. 4,7W LED |
| IP Grad | IP65 |
| Lampefarve | Hvid |
| Primært materiale | Plast |
| Sekundært materiale | Metal |
| Ledningslængde (cm) | 14 |
| Huldiameter (cm) | 7.2 |
| Fatningstype | LED MODUL |
| Watt | 4,7 |
| Lumen | 345 |
| Virker med ekstern lysdæmper? | Nej |
| RA | 80 |
| Kelvin | 3000K |
| Levetid | 20000 |
| Tænd/Sluk | 20000 |
| Spredning (°) | 100.00 |
| Spænding (Volt) | 230V |
Produktinformation
- Produkttype
- Indbygningsspot
- Farve
- Hvid
- Serie
- Siege
- Materiale
- Plast
- Model
- 0
- Anvendelsesområde
- Indendørs
- Energiklasse
- F
- Katalog Data EnergiMaerkning Image
- 391e47db-55c9-4d17-a2c4-edf518795ae7
- Katalog Data EnergiPil Image
- 9cbf5bb9-a774-4f26-8225-f86f7b2c146e
- Spænding
- 230V
- Energimaerke
- F
- IP-klasse
- IP65
- Diameter
- Ø85 mm
- Watt
- 4,7W
- Dæmpbar
- Nej
- Fatning
- LED-modul
- Kelvin
- 3000K
- Lyskildenslevetid
- 20000
- Inkl. lyskilde
- Ja
- Producent information
- Nordlux A/S
Østre Havnegade 34, 9000 Ålborg
Danmark
www.nordlux.com/da-dk/om-os/kontakt-os/kontakt/
Specifikke referencer
- Lev. varenr.
- 2110370101
- EAN
- 5704924006999
Ingen kundeanmeldelser for øjeblikket




