Åbningstider Mandag - Torsdag 10 -16 og Fredag 10 - 15
Molaloc+ Parket Ask UV-matlak 14309451 Select Trægulv
| Type | Parket |
| Træsort | Ask |
| Overflade | UV-matlak |
| 7 x lak fra fabrik | |
| Produktserie | Select |
| Molands Select-serie består af ensartede brædder med fine farvenuancer. Gulvet har et roligt og raffineret udtryk, hvor der kan forekomme få knaster og mindre spartlinger. Med et gulv fra Select-serien får du et elegant trægulv. | |
| Slidlag | 3,6 mm |
| Tykkelse | 14 mm |
| Bredde | 182 mm |
| Længde | 2190 mm |
| Pr. pakke | 3,19 m2 |
| Lægning | Limfri, til svømmende lægning |
| Egnet til gulvvarme? | Ja |
| Egnet til skibsfuge? | Nej |
| Opbygning | Limfri parket med mellemlag af trælameller |
| Kant | Skarpkantet |
| LOC system | M5 (Limfri loc, 4 sider - Easy) |
| Lagervare | Ja, mellemsalg forbeholdt |
| Bemærkning | Træ er et levende materiale, og det leverede gulv kan derfor afvige fra det viste. |
| Øvrigt | Op til 3 % kan være i kortere længder. |
| Det bør tilstræbes, at man altid anvender brædder fra samme leverance, i samme rum, da farve- og glansforskelle kan forekomme fra produktion til produktion. |
Produktinformation
- Produkttype
- Gulv
- Serie
- Select
- Stk pr enhed
- 8
- Antal pr. palle
- 40
- M2 pr. palle
- 127.6
- Overflade
- Matlak
- M2 pr. pakke
- 3.19
- Kliksystem
- G5
- Slidlag
- 3.5
- Træsort
- Ask
- Producent information
- MOLAND A/S
Strandvejen 16, 7800 Skive
Danmark
https://moland.dk/
Specifikke referencer
- Lev. varenr.
- 14309451
- EAN
- 5705569050507
Ingen kundeanmeldelser for øjeblikket



