Åbningstider Mandag - Torsdag 10 -16 og Fredag 10 - 15
Molaloc+ Wideplank Ask UV-matlak, hvid 14982254 Select Trægulv
| Type | Wideplank |
| Træsort | Ask |
| Overflade | UV-matlak, hvid |
| Produktserie | Select |
| Molands Select-serie består af ensartede brædder med fine farvenuancer. Gulvet har et roligt og raffineret udtryk, hvor der kan forekomme få knaster og mindre spartlinger. Med et gulv fra Select-serien får du et elegant trægulv. | |
| Slidlag | 3,6 mm |
| Tykkelse | 13 mm |
| Bredde | 185 mm |
| Længde | 2200 mm |
| Pr. pakke | 3,66 m2 |
| Lægning | Limfri, til svømmende lægning |
| Egnet til gulvvarme? | Ja |
| Egnet til skibsfuge? | Nej |
| Opbygning | Limfri wideplank med mellemlag af trælameller |
| Kant | 4-sidet micro-fas |
| LOC system | M5 (Limfri loc, 4 sider - Easy) |
| Lagervare | Ja, mellemsalg forbeholdt |
| Bemærkning | Træ er et levende materiale, og det leverede gulv kan derfor afvige fra det viste. |
| Øvrigt | Op til 12,5 % kan være i kortere længder. |
| Det bør tilstræbes, at man altid anvender brædder fra samme leverance, i samme rum, da farve- og glansforskelle kan forekomme fra produktion til produktion. |
Produktinformation
- Produkttype
- Parketgulv
- Serie
- Select
- Model
- Select
- Stk pr enhed
- 9
- Antal pr. palle
- 32
- M2 pr. palle
- 117.12
- Overflade
- Hvid Matlak
- M2 pr. pakke
- 3.66
- Klasse
- 0
- Kliksystem
- G5
- Slidlag
- 3.6
- Træsort
- Ask
- Producent information
- MOLAND A/S
Strandvejen 16, 7800 Skive
Danmark
https://moland.dk/
Specifikke referencer
- Lev. varenr.
- 14982254
- EAN
Ingen kundeanmeldelser for øjeblikket


