Åbningstider Mandag - Torsdag 10 -16 og Fredag 10 - 15
Moland Parket Ask UV-hvid matlak 14301754 Classic Trægulv
| Type | Parket |
| Træsort | Ask |
| Overflade | UV-matlak, hvid |
| 7 x lak fra fabrik | |
| Produktserie | Classic |
| Gulvene fra Classic-serien har variation i farve, nuance og struktur. Dette kommer til udtryk med en moderat mængde og størrelse af knaster, mindre spartlede revner, splint og farvespil i gulvet. Det giver et levende udseende. Der forekommer reparerede knaster, mørke indløb og strukturvariationer. Dette er med til at give et naturligt udseende. | |
| Slidlag | 3,6 mm |
| Tykkelse | 21,5 mm |
| Bredde | 182 mm |
| Længde | 2190 mm |
| Pr. pakke | 1,99 m2 |
| Lægning | Direkte lægning på strøer |
| Egnet til gulvvarme? | Ja |
| Egnet til skibsfuge? | Nej |
| Opbygning | Limfri parket med mellemlag af trælameller |
| Kant | Skarpkantet |
| LOC system | T/G (Fer og not) |
| Lagervare | Ja, mellemsalg forbeholdt |
| Bemærkning | Træ er et levende materiale, og det leverede gulv kan derfor afvige fra det viste. |
| Det bør tilstræbes, at man altid anvender brædder fra samme leverance, i samme rum, da farve- og glansforskelle kan forekomme fra produktion til produktion. |
Produktinformation
- Produkttype
- Parketgulv
- Serie
- Classic
- Model
- CLASSIC
- Stk pr enhed
- 5
- Antal pr. palle
- 45
- M2 pr. palle
- 89.55
- Overflade
- UV-hvidmatlak
- M2 pr. pakke
- 1.99
- Klasse
- 0
- Kliksystem
- T/G
- Slidlag
- 3.5
- Træsort
- Ask
- Producent information
- MOLAND A/S
Strandvejen 16, 7800 Skive
Danmark
https://moland.dk/
Specifikke referencer
- Lev. varenr.
- 14301754
- EAN
Ingen kundeanmeldelser for øjeblikket


