Åbningstider Mandag - Torsdag 10 -16 og Fredag 10 - 15
Moland SUPER Eg Mersey Bright Oak UV-matlak 10405263 Design Trægulv
| Type | Wideplank |
| Træsort | Mersey Bright Oak |
| Overflade | UV-matlak |
| 8 x lak fra fabrik | |
| Produktserie | Design |
| Design-serien består af 4 produktgrupper. Moland SUPER EG - serien af bæredygtige gulve med høj slidstyrke. Moland Purline Organic Flooring - et organisk produkt, produceret af naturlige og bæredygtige råstoffer. Moland Vinyl Cork – robuste vinyl kork gulve, hvor der er lagt vægt på at bevare det naturlige trælook. Moland High Performance Laminate – et meget slidstærkt gulv som ikke skal overfladebehandles. Når du vælger et gulv fra design-serien tilføres rummet et visuelt smukt indtryk. | |
| Slidlag | 0,6 mm |
| Tykkelse | 10 mm |
| Bredde | 233 mm |
| Længde | 2050 mm |
| Pr. pakke | 2,39 m2 |
| Lægning | Til svømmende lægning |
| Overfladestruktur | Børstet |
| Egnet til gulvvarme? | Ja |
| Egnet til skibsfuge? | Nej |
| Opbygning | Wideplank med mellemlag af HDF |
| Kant | Makrofas på langsiderne og mikrofas over enderne |
| LOC system | M5 (Limfri loc, 4 sider - Easy) |
| Lagervare | Ja, mellemsalg forbeholdt |
| Bemærkning | Træ er et levende materiale, og det leverede gulv kan derfor afvige fra det viste. |
| Øvrigt | Slidklasse 23/33 |
| Det bør tilstræbes, at man altid anvender brædder fra samme leverance, i samme rum, da farve- og glansforskelle kan forekomme fra produktion til produktion. |
Produktinformation
- Produkttype
- Parketgulv
- Serie
- SUPER EG
- Model
- Mersey Bright Oak Design
- Stk pr enhed
- 5
- Antal pr. palle
- 44
- M2 pr. palle
- 105.16
- Overflade
- Hvid Matlak
- M2 pr. pakke
- 2.39
- Klasse
- Kl. 33
- Kliksystem
- G5
- Slidlag
- 0.6
- Træsort
- Eg
- Producent information
- MOLAND A/S
Strandvejen 16, 7800 Skive
Danmark
https://moland.dk/
Specifikke referencer
- Lev. varenr.
- 10405263
- EAN
Ingen kundeanmeldelser for øjeblikket


