Åbningstider Mandag - Torsdag 10 -16 og Fredag 10 - 15
Smart ventilator der bruger et minimum af strøm og som ikke kræver nogen indbygningsdybde på grund af et meget fladt design.
Fugtniveauet kan indstilles efter behov (mellem 60-90% RH), hvorved ventilatoren starter når fugten i rummet overstiger denne grænse, og kører indtil fugten igen er under grænsen. Tidsstyringen kan indstilles imellem 2-30 min. Tidsstyringen aktiveres når der tændes for kontakten, og kører derefter det indstillede antal minutter efter den er slukket..
Kan tilsluttes både Ø100mm og Ø125mm kanaler.
- - Meget støjsvag
- - Kuglelejer sikrer lang levetid
- - Leveres med lukkespjæld (OBS. skal afmonteres ved loftsmontage)
- - Mulighed for tilkøb af frontpaneler i andre farver
| Type: | DB nr. / Vink nr. |
| SmartFan TH | 1731149 / 334305 |
| Dimension (mm): | Ø D | B | H | L1 |
| SmartFan TH | 100-125 | 152 | 206 | 29 |

| Type: | DB nr. / Vink nr. |
| Løs frontpanel - Sort | 1638931 / 330964 |
| Løs frontpanel - Sølv | 1638933 / 330965 |
Ventilatoren skal tilsluttes af en autoriseret elektriker. Ellers bortfalder garantien.
Teknisk data
| Kapacitet fritblæsende | 74-108 m3/t |
| Lydniveau | 20-29 dB(A) |
| Effektforbrug | 2,3-3,0 W |
| Strømtilslutning | 100-240 V/50-60 Hz |
| Kabinetmateriale | Hvid plast |
| Lejetype | Kuglelejer |
| Godkendelse | IP 44 - stænktæt - dobbeltisoleret |
| Kanaltilslutning | Ø100/125 mm - indbyg. dybde 0-3 cm |
Produktinformation
- Produkttype
- Ventilator
- Model
- SMART FAN
- ModelType
- Ventilator
- Endelig Bredde
- 20,6 CM
- Endelig Længde
- 2,9 CM
- Manuel Bredde
- 206
- Manuel Bredde Enhed
- mm
- Manuel Laengde
- 29
- Manuel Længde Enhed
- mm
- Endelig Højde
- 15,2 CM
- Kapacitet
- 74-108 m3/t
- Manuel Højde
- 152
- Manuel Højde Enhed
- mm
- Totaleffekt
- 2,30 - 3 W
- Indbygningsmål
- 0
- Indstillinger
- Fugtstyring, Tidsstyring
- Lydeffektniveau
- 29
- Tilslutningsdiameter
- 100/125 mm
- Producent information
- Vink Plast ApS
Knudstrupvej 10 C, 8870 Langå
Danmark
www.dukaventilation.dk
Specifikke referencer
- Lev. varenr.
- 334305
- EAN
- 5708605012453
Ingen kundeanmeldelser for øjeblikket


