Åbningstider Mandag - Torsdag 10 -16 og Fredag 10 - 15
Smart ventilator der bruger et minimum af strøm og som ikke kræver nogen indbygningsdybde på grund af et meget fladt design.
Uden styring, så ventilatoren starter når lyskontakten aktiveres.
Kan tilsluttes både Ø100mm og Ø125mm kanaler.
- - Meget støjsvag
- - Kuglelejer sikrer lang levetid
- - Leveres med lukkespjæld (OBS. skal afmonteres ved loftsmontage)
- - Mulighed for tilkøb af frontpaneler i andre farver
| Type: | DB nr. / Vink nr. |
| SmartFan | 1706813 / 333657 |
| Dimension (mm): | Ø D | B | H | L1 |
| SmartFan | 100-125 | 152 | 206 | 29 |

Ventilatoren skal tilsluttes af en autoriseret elektriker. Ellers bortfalder garantien.
Teknisk data
| Kapacitet fritblæsende | 74-108 m3/t |
| Lydniveau | 20-29 dB(A) |
| Effektforbrug | 2,3-3,0 W |
| Strømtilslutning | 100-240 V/50-60 Hz |
| Kabinetmateriale | Hvid plast |
| Lejetype | Kuglelejer |
| Godkendelse | IP 44 - stænktæt - dobbeltisoleret |
| Kanaltilslutning | Ø100/125 mm - indbyg. dybde 0-3 cm |
Produktinformation
- Produkttype
- Ventilator
- Model
- SMART FAN
- ModelType
- Ventilator
- Endelig Bredde
- 20,6 CM
- Endelig Længde
- 2,9 CM
- Manuel Bredde
- 206
- Manuel Bredde Enhed
- mm
- Manuel Laengde
- 29
- Manuel Længde Enhed
- mm
- Endelig Højde
- 15,2 CM
- Kapacitet
- 74-108 m3/t
- Manuel Højde
- 152
- Manuel Højde Enhed
- mm
- Totaleffekt
- 2,30 - 3 W
- Indbygningsmål
- 0
- Indstillinger
- Uden styring
- Lydeffektniveau
- 29
- Tilslutningsdiameter
- 100/125 mm
- Producent information
- Vink Plast ApS
Knudstrupvej 10 C, 8870 Langå
Danmark
www.dukaventilation.dk
Specifikke referencer
- Lev. varenr.
- 333657
- EAN
- 5708605012163
Ingen kundeanmeldelser for øjeblikket


